Main » 2011 » Septembrie » 1 » SCM CRAIOVA- C.S. ENERGIA ROVINARI 80-78
1:18 AM
SCM CRAIOVA- C.S. ENERGIA ROVINARI 80-78
Miercuri, 31 august, Energia Rovinari şi-a prezentat oficial lotul în cadrul unui meci amical disputat în prezenţa celor de la SCM U Craiova , partidă adjudecată de oaspeţi cu scorul de 80-78 .
Dacă după zece minute de joc, tabela arăta scorul egal 17-17 , următoarele două sferturi au fost câştigate de Energia, care aintrat în ultimul sfert al meciului având un avantaj de trei puncte, scor 54-51 . Elevii lui Andjelko Mandic au gestionat maibine însă finalul acestei partide, stricând seara care trebuia să îiapropie pe fanii Energiei de favoriţii lor.
Principalii marcatori pentruEnergia Rovinari : D.Steffel(28 puncte, 17 recuperări, 2 pase decisive), B.Fields(20 puncte, 1 recuperare, 2 pase decisive), S.Nikolic(12 puncte, 3 recuperări), R.Giles(11 puncte, 2 pase decisive).
Principalii marcatori pentruSCM U Craiova :Tomic(18 puncte, 3 recuperări, 2 pase decisive), Bajic(16 puncte, 2 recuperări, 2 pase decisive), Orbeanu( 15 puncte, 6 recuperări, 1 pasă decisivă), Abdulan(10 puncte, 3 recuperări,1 pasă decisivă).

1
Sa speram ca vor face un meci bun, dar tinand cont ca ne-au batut acasa ei pleaca cu prima sansa... smile

4 xander
0
Ba, sa le uram succes si sa le tinem pumnii!!! HAI ENERGIA!!!:D

3 CaeN
0
Mai este un meci...la Craiova maine...sa vedem ce pot sa faca, daca nu le dau aia mai rau ;))